טיפולים אסתטיים

בוטוקס

בוטוקס הוא השם המסחרי של החומר הנפוץ המשמש להעלמת קמטי הבעה ברפואה אסתטית. החומר הפעיל בבוטוקס נקרא בוטולינום טוקסין והוא מיוצר על ידי חיידק הקלוסטרידיום בוטולינום. הבוטוקס מפריע לתקשורת שבין קצה העצב והשריר באזור ההזרקה. משנית לשיתוק התקשורת הזו השריר לא מקבל אותות המורים לו להתכווץ, הוא עובר הרפיה וכתוצאה מכך מתקבלת השטחה, הרפיה והעלמות של הקמטים הנוצרים בזמן הכיווץ. ניתן להזריק בוטוקס לקמטים בשליש העליון של הפנים בצידי העיניים, באזור המצח ובין הגבות.

בוטוקס משמש כטיפול באינדיקציות רפואיות רבות דוגמת כיווץ לא רצוני של העפעף (בלפרוספזם) ואינדיקציות רבות נוספות באיברי גוף נוספים.

הזרקת הבוטוקס מתבצעת במרפאה ואורכת מספר דקות. תוצאות הזריקה נראות כשבוע לאחר ההזרקה והאפקט נמשך מספר חודשים.

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית הינה חומר טבעי המצוי באזורים שונים בגופנו (בעור, במפרקים ועוד). מולקולה זו משמשת לספיחה של מים ועל ידי כך מגבירה את כמות הלחות והתפיחות של העור.

חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית מוזרקים לאזורים ולעומקים שונים בפנים במהלך טיפולים אסתטיים. האפקט המתקבל בטיפולים אלה נמשך בממוצע בין חצי שנה לשנה.

טיפולים משלימים

כירורגיה פלסטית של העין

עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים:

ניתוח זה משפר את הנראות בעפעף העליון, מקנה מראה צעיר ומפחית את תחושת הכבדות והעייפות בעיניים. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או בטשטוש ומוסרים בו עודפי העור מהעפעף העליון ובמידת הצורך גם שומן ושריר.

בסיום הניתוח נותר תפר זמני למשך כשבוע באזור החתך. לאחר הניתוח יש צורך בהנחת קומפרסים של קרח באזור הניתוח מספר פעמים ביום ומריחת משחת אנטיביוטיקה מקומית למשך כשבוע. נפיחות ושטפי דם מופיעים בימים שלאחר הניתוח וחולפים כשבועיים עד שלושה לאחר הניתוח.


תיקון צניחת עפעף:

מטרת הניתוח היא הרמה חד או דו צדדית של העפעף על ידי קיצור אחד השרירים האחראים לפעולה זו.

הניתוח מבוצע לרוב בגישה פנימית ללא חתך על פני העור וללא צלקות ובנוסף ניתן לשלב אותו עם ניתוח הסרת עודפי עור בעפעף("בלפרופלסטי").

הניתוח מקנה מראה תקין לעפעף ומפחית את חסימת שדה הראיה הנובעת מצניחת העפעף.

במקרי צניחת עפעף מולדת או במקרים אחרים של חולשה בתפקוד השריר המרים את העפעף הניתוח כולל יצירת מתלה המקשר בין העפעף לשריר המצח.


ניתוח עפעפיים תחתונים:

ניתוח קוסמטי שמטרתו הסרת ה"שקיות" שתחת העיניים, טשטוש והפחתהאו העלמת הנפיחות שבעפעף התחתון. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית או בטשטוש ובמהלכו מוסרים שומן ועור עודף במידת הצורך. ניתן לשלב את הניתוח עם ניתוח עפעפיים עליונים.


תיקון עיוות בעפעף / אנטרופיון / אקטרופיון:

מטרת הניתוח היא החזרת מנח העפעף למצבו האנטומי (הטבעי). הניתוח משחזר את נקודות העיגון שבין הרקמות והשרירים השונים לבין מבנים עיקריים בעפעף ומאפשר תפקוד מלא ונראות קוסמטית מצויינת תוך זמן קצר.


טריכיאזיס / צמיחת ריסים לכיוון גלגל העין:

הטיפול במקרים אלה כולל צריבה והרס של בסיס הריס בכדי למנוע את צמיחתו לצמיתות. במקרים מסוימים נדרש ניתוח לשינוי מנח העפעף.


הסרת נגעים שפירים וממאירים מהעפעף:

קיימות שיטות שונות להסרת נגעים כתלות בגודלם, מיקומם והמאפיינים השונים שלהם. בניתוחים משתמשים בטכניקות מגוונות בכדי לוודא הסרה מלאה של הגידול, שימור תפקודי של העפעף וקבלת תוצאה אסתטית מקסימלית.


שעורה כלואה:

בניתוח מבוצע ניקוז של השעורה ובמידת הצורך מתבצעת הזרקה מקומית של סטרואידים. הניתוח מבוצע לרוב דרך חלקו הפנימי של העפעף ואינו מותיר צלקת.

ארובת העין

דרכי דמעות

צנרור והרחבת דרכי דמעות, הרחבת פתח דרכי הדמעות:

בניתוח זה מבוצעת הרחבה כירורגית של פתח הניקוז של דרכי ובמידת הצורך מושחלת צינורית זמנית לדרכי הדמעות. הניתוח מפחית את תחושת הדמעת הטורדנית הנובעת מהיצרות קדמית בדרכי הדמעות, חסימת דרכי דמעות חלקית ו/או חסימה של פתח ניקוז הדמעות.


שטיפת דרכי דמעות/פתיחה של חסימת דרכי דמעות מולדת:

בניתוח זה מתבצעת פתיחה של חסימה הממוקדת לרוב בחלקה הסופי של מערכת ניקוז הדמעות ובמידת הצורך מונחת צינורית סיליקון זמנית בתעלת הדמעות.


ניתוח לתיקון חסימת דרכי דמעות (DCR):

בניתוח זה מבוצע מעקף של דרכי הדמעות החסומות. ניקוז הדמעות מועתק לחלל האף תוך יצירת חלל בעצם הנמצאת בין ארובת העין לבין האף. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ובסיומו נותרת צינורית זמנית בחלל האף. ניתן לבצע את הניתוח בגישה חיצונית על ידי חתך דרך העור או בגישה פנימית אנדוסקופית דרך חלל האף.

אין לי מילים לתאר את התודה וההערכה לד"ר קהת-אופיר. הגעתי לניתוח עפעפיים מפוחדת וחוששת מאוד אחרי שנים של דחיית הניתוח. בטון רך, בהסברים מפורטים ובליווי צמוד הוא השרה עלי רוגע ובטחון. יחס מדהים וידיים של אומן

לאה פ.

זכינו להכיר מלאך. ד"ר אופיר ניתח את בעלי לתיקון עפעף. המקצועיות בלטה מהרגע הראשון ואחרי הניתוח לא היה זכר לעיוות ממנו סבל בעלי משך תקופה ממושכת. כעבור מספר חודשים עברתי בעצמי ניתוח עפעפיים והחוויה חזרה על עצמה. בן אדם מדהים ומנתח מוכשר!

גרטה ונח ב.

אתה מקסים ומוכשר ונדיר... אני לא מפסיקה לקבל מחמאות ומרגישה צעירה בעשר שנים. תודה!

נאוה פ.